Ülkede hiçbir nedeni olmadan birilerinden nefret eden, nefret ettiği kimsenin bir yanlışı, bir hatası ortaya çıksa da linç etsem diye yanıp tutuşan çok büyük bir kitle var. Belki eskiden de vardı.onlarda kendi doğruları doğrultusunda birilerinin kılık kıyafetinden dolayı eğitim özgürlüğünü engellemekteydi,onlarda her daim gözümüzün önüne Atatürk posterleri,heykellerini devletin bütçesiyle üstünlüklerini dayatmaktaydı.Onlarda yapılan eleştirileri,verdiğin verginin hesabını sorduğunda "orduyu küçük düşürme "suçu işlediğini iddia ediyorlardı.Sakala ,sarığa cübbeye ,camiden çıkan ezan sesine bile karışıyorlardı.O günde bizi onlar sevmediler,onlar o günlerde bize hain gözüyle baktılar.Hemen her cuma namazı sonrası Filistin i telin gösterilerinde halkı ellerinde joplarla kovalarlardı.Karşı görüşe hiçbir zaman hoşgörü ile bakmadılar.

..Şimdi mi ? devleti ele geçirmeye çalışan bir çete,ve bu çetenin eski dostları yolsuzluk iddialarını bahane edip darbeye kalkıştı diye yolsuzluğu sineye çekmemizi isteyenlerin bir öncekilerin diktiği Atatürk heykellerini kaldırması,onun yerine bundan sonra heryerde 15 temmuz anıtlarını koymaya kalkışması,kendisine itiraz eden,sorgulayan herkesi vatan haini yaftalsını yapıştırmasına gelindi.

..T.C tarhinde kimseye verilmeyen oy,kimseye verilmeyen yetki,kimseye verilmeyen vergi ile,basın ,hukuk,emniyet,ordu ve parayı istediği gibi oynayabilen ve bunu da tam 14 yıla uzatan bir iktidardan tüm bunları verenlerin büyük bir kısmı memnunlar.

Hatta bu çoğunluk madenlerde gömülen işçiden,kuran kurslarında tecavüze uğrayan onlarca çocuktan,yurtlarda yanarak ölen evlatlardan,meydanlarda,hava alanında,caddede parkta patlayan askerden,polisten,sivilden yasama yürütmeyi sorumlu tutmaya da biliyorlar.

Bu çoğunluk,içerisinde bizzat iflas edenler,ekonomik çöküntüden nasibini alanlar,turizmin bitmesinden zarara uğramaktan,öğretmenlerin ezbere öğrenim sistemini dahi yapamayacak hale gelmesinden,ünüverstelerdeki gençlerin işsiz kalmasından hala yeterince yetki sahibi  ! olmamış olarak görebildikleri bir iktidarı sorumluda görmeyebiliyorlar..Yada ne bileyim işte dün düşman olduklarıyla bugün dost,dün dost olduklarıyla bugün düşman olmalarını sürekli KANDIRILMA larınada bağlayabiliyorlar.

Hatta ! tüm bu olumsuzlukları Cumhuriyet tarihinin en çok ölümlü dönemini,Ergonokoncular,balyozcular,AB,FETÖ,Rusya,ABD ,VS VS nin yaptığına yürektende inanıyorlar.

..Demem oki,dün vatandaşın vergisiyle orduevlerine granit mermer döşeyip,heryere Atatürk heykeli dikenler bugün vatandaşın vergisiyle yeni anıtlar oluşturanlar arasında kaldık.Bu duruma ne Atatürk'çüler nede Osmanlı'cılar şikayet edemezler.Bize geçmişi göstere göstere cebimizdeki üç kuruşa kadar aldıkları yetmez gibi,sürekli kin,nefret,kavga,savaş söylemleri bu sürekli istedikleri geçmiş yüzünden gelmiştir.Bu müstehak olduğunuz bir durumdur.
..Hal böyle oluncada bize düşen şey bu ülkenin şucularına bucularına takılıp kalmak değildir.BİZ ANCAK ÇOK KÜÇÜK BİR AZINLIK OLARAK kalmaya,,HAK üzere durmaya devam edeceğiz.

"Yeryüzünde olanların çoğunluğuna uyarsan, seni Allah’ın yolundan saptırırlar. Onlar ancak zanna uyarlar ve onlar ancak zan ve tahmin ile yalan söylerler..6-Enam Suresi 116.ayetinin dediği yerde beklemektir.

ÇÜNKÜ !
Onların çoğu, Allah’a ortak koşmadan iman etmez.
12-Yusuf Suresi 106
Onların neredeyse hepsine yakını kendi takıldığı atalarının yolu üzere konuşurken biz geleceğe bakmanın,ötekileştirmemenin sorumluluğunda kalacağız.
...
Onlara, “Allah’ın indirdiğine uyun” denildiğinde; “Hayır biz atalarımızı üzerinde bulduğumuza (geleneğe) uyarız” derler. Ya atalarının aklı bir şeye yetmez, doğru yolu bulamamış idiyseler?
2-Bakara Suresi 170.
....................................SELAM VE DUA İLE
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.